Didactic

Acces rapid

Anatomie pe Facebook

Pe pagina noastra de Facebook vom posta ultimele modificari aparute pe site-ul catedrei. Daca ai cont pe aceasta retea de socializare de invitam sa ne dai Like pentru a primii ultimele noutati direct pe email.

Orar lucrari practice

                Informațiile din această pagină se adresează atât cadrelor didactice ce predau în cadrul Disciplinei Anatomie, cât și studenților din anii I și II cu predare în limba română dar și modulului cu predare în limba engleză ai Facultății de Medicină Generală ai U.M.F. « Carol Davila » București.

     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           REPARTIZAREA CADRELOR DIDACTICE  PE SERII – SEMESTRUL  II – 2015/2016 – MEDICINĂ GENERALĂ

     

    ANUL I

    ANUL II

    SERIA I   -Conf.Dr.G.Lupu                            Sala Kretzulescu

    Gr. 1-12    - Dr. Bratu M.                        L.P.Luni         14-16

                     - Dr.Stroică Laura                      Joi            14 –16

                     - Dr.Diaconescu B.         Curs: Marţi   10-12 Amf.Mare

                    -  Dr.Pănuş V.                 

    SERIA I   - Conf.Dr.Lupu G.                             Sala  Kretzulescu

    Gr. 1-12    - Dr.Stroică Laura                   L.P.    Miercuri        10-12 

                     - Dr.Bulescu I.                                    

                     - Dr.Cristea B.

                     - Dr. Trăncău O.                 Curs: Joi 10-12   Amf.Mare

                    - Dr.Pănuş V.

    SERIA II   - Conf.Dr.R. Cergan                     Sala  Rainer

    Gr.13-23     -  Dr.Chirculescu Mihaela         L.P. Marţi             12- 14

                       -  Dr. Stănescu Carmen                Miercuri         10-12

                       -  Dr. Dr.Zamfir R..

                       - Dr. Trăncău O.             Curs: Marţi 14-16 Amf.Mare  

                       - Dr.Bistran Cornelia     

                      - Dr. Ciupan Mădălina                   

    SERIA II   - Conf.Dr.Cergan R.                    Sala Rainer

    Gr.13-24    -   Dr. Banu Mihaela                L.P. Miercuri 12 – 14

                      -  Dr. Chirculescu Mihaela             

                      -  Dr.Zamfir Radu

                      -  Dr.Bistran Cornelia     Curs: Miercuri 10 - 12   Amf.Mare

                      .

     SERIA III  - Prof.Dr.IspasT.Alex.                            Sala Kretzulescu

      Gr.24-34    - Dr. Dr.Tarţa E.                L.P.      Miercuri  14 - 16

                       - Dr.Stroică Laura                        Joi           16 - 18

                       - Dr.  Diaconescu B.       Curs:   Marţi 16 –18  Amf.Mare

                       - Dr. Munteanu O.

    SERIA III  - Prof.Dr.IspasT.Alex.                              Sala Kretzulescu

     Gr.25-36     - Dr.Tarţa E.                          L.P.Luni       16-18

                       - Dr. Stroică Laura                                     

                       - Dr.Marinescu T.                 Curs: Joi 14 - 16 Amf.Mare

    SERIA IV  - Conf.Dr. G. Lupu                            Sala Kretzulescu

    Gr.35-45    - Dr.Stroică Laura                    L.P. Luni        12 - 14

                        - Dr. Cristea B.                           Joi           12 - 14 

                       - Dr. Bulescu I.                Curs: Marţi 10-12 Amf.Mare

                       - Dr.Pănuş V.  

    SERIA IV  - Prof.Dr.Ispas T.Alex.                          Sala Kretzulescu

    Gr.37-47    - Dr. Stroică Laura                    L.P. Miercuri     12-14

                     - Dr. Munteanu O.

                     - Dr.Diaconescu B.                 Curs: Joi 14 - 16 Amf.Mare

     

    SERIA V    - Prof.Dr.Filipoiu Fl.                             Sala C.Davila

    Gr. 46-57   - Dr.Stănciulescu R..

                     - Dr.Cristescu Carmen             L.P. Marţi            16 - 18

                       - Dr. Mihalea Daniela                   Joi                14 - 16

                      - Dr.Zamfir R.                Curs:  Joi   18 - 20 Amf. Mare

                      - Dr.Enciu O.

                      - Dr. Ciupan Mădălina

    SERIA V    -Prof.Dr.Filipoiu Fl..                               Sala Davila

    Gr.48-58    - Dr.Enyedi M..                 L.P. Luni        16 - 18 

                     - Dr.Stănciulescu R.                                  

                     - Dr. Cristescu Carmen

                     - Dr.Mihalea Daniela         Curs:Marţi  18 - 20 Amf.Mare

               

     SERIA VI  - Prof.Dr. Filipoiu Fl                            Sala Davila

    Gr. 58--68   - Dr.Panţu C..              L.P.   Marţi  14-16

                      - Dr.Mihalea Daniela .             Joi    16-18  

                      - Dr. Cristescu Carmen.

                      - Dr.Ursuţ  B.                      Curs:Joi 18 - 20  Amf.Mare

                      - Dr.Oprea St..

                     -  Dr.Zamfir R..

                     - Dr.Ciupan Mădălina

    SERIA VI  -Prof.Dr.Filipoiu Fl. .                                  Sala Davila

    Gr. 59-70    - Dr.Panţu C..                           L.P.  Luni       18 - 20

                      - Dr. Oprea Şt.                                  

                      - Dr.Cristescu Carmen.

                      - Dr.Mihalea Daniela.                                                     

                      - Dr.Enciu O.                    Curs: Marţi  18-20  Amf. Mare

                     

    SERIA VII – S.LDr. Nanea Mariana                    Sala Davila

    Gr. 69 - 79  – Dr.Stănescu Carmen                 L.P. Luni      10 - 12

                       - Dr.Ungureanu E.                            Marţi     10 – 12

                       - Dr.Trăncău O.        Curs: Luni     12 – 14 Amf. curte

                       - Dr.Giuvărăşteanu Ileana       

                       - Dr.Proca I.

    SERIA VIIŞ.L.Dr.Cristea B..                            Sala Kretzulescu

    Gr.71-81   - Dr.Bratu M.                              L.P.   Marţi 14-16

                       - Dr.Bulescu I.                                      

                      - Dr.Munteanu O.

                      - Dr.Stănescu Carmen      Curs Miercuri  12 - 14 Amf.SUUB

                      - Dr.Ungureanu E.                                                  

                      - Dr.Diaconescu B.

     SERIA VIII –Ş.L.Dr.Enyedi M.                              Sala Kretzulescu

     Gr .80-90  - Dr.Bratu M.                         L.P. Miercuri  16 - 18

                        - Dr.Ungureanu E.                      Vineri    14 - 16

                        - Dr. Bistran Cornelia

                       - Dr.  Bulescu I.     Curs: Miercuri  14 – 16  Amf. curte  

                      

    SERIA VIII – Ş.L.Dr.Tulin A.                           Sala Davila

     Gr.82-92       - Dr.Giuvărăşteanu Ileana            L.P. Miercuri 12 – 14

                         - Dr.Stoica Claudia                             

                         - Dr.Ursuţ B.  

                         - Dr.Stănescu Carmen        Curs:Joi 16 - 18 Amf. Mare

                        - Dr.Proca I.

     

    Engleza an.I, Seria I  – Ş.L.Dr.Banu Mihaela -    Curs - Miercuri , 10 -12 Amf. curte    

     

             L.P. - Sala Rainer                  Ma.14-16,  J.12-14, Dr.Chirculescu Mihaela, Dr.Marinescu T., Dr. Enyedi M. Dr. Stănciulescu    

     

    Engleza an.I. Seria II  Prof. Dr. Filipoiu Fl.            Curs -  Vineri, 12 -14          . Amf.curte     

     

                    L.P.   –Sala  Rainer      Ma. 18-20,   J.18-20,  Dr.Panţu C., Dr.Ursuţ B., Dr.Oprea Şt. , Dr.Tulin

     

     

    Engleza an.II, Seria I  – Ş.L.Dr.Banu Mihaela -    Curs - Marţi, 10 -12 Amf. curte         

     

             L.P. - Sala Rainer                         Joi 10-12, Dr.Chirculescu Mihaela, Dr.Marinescu T.Dr.Panţu C.                                       

     

    Engleza an.II. Seria II  Prof. Dr. Filipoiu Fl.            Curs -  Miercuri, 16 -18 Amf.Tehnici       

     

                    L.P.   –Sala  Davila        Luni 14 – 16         Dr.Stănciulescu R.,  Dr.Tarţă E., Dr.Enciu O. .