Didactic

Acces rapid

Anatomie pe Facebook

Pe pagina noastra de Facebook vom posta ultimele modificari aparute pe site-ul catedrei. Daca ai cont pe aceasta retea de socializare de invitam sa ne dai Like pentru a primii ultimele noutati direct pe email.

Orar lucrari practice

                Informatiile din aceasta pagina se adreseaza atat cadrelor didactice ce predau în cadrul Disciplinei Anatomie, cat si studentilor din anii I si II cu predare in limba romana dar si modulului cu predare in limba engleza ai Facultatii de Medicina Generala ai U.M.F. « Carol Davila » Bucuresti.

     

                                                                                                                                                                                                    REPARTIZAREA CADRELOR DIDACTICE  PE SERII – SEMESTRUL  II – 2016/2017 – MEDICINĂ GENERALĂ

     

    ANUL I

    ANUL II

    SERIA I   -Conf.Dr.G.Lupu                                 Sala Kretzulescu

    Gr.1-  9      - Dr. B.Cristea                         L.P Miercuri      12-14

                     - Dr.Stroică Laura                          Joi             14–16

                     - Dr. Pănuş V.                                                              

                     - Dr.Trăncău O.           Curs: Marţi   10-12 Amf.Mare       

    SERIA I   - Conf.Dr.Lupu G.                             Sala  Kretzulescu

    Gr.1-10     - Dr.Stroică Laura              L.P.      Luni           12-14       

                     - Dr.Diaconescu B..                              

                     - Dr.Bratu M.

                     - Dr.. Pănuş V                   Curs: Joi 10-12   Amf.Mare

     

    SERIA II   - Conf.Dr.R. Cergan                            Sala  Davila

    Gr.10 -18     -  Dr.Chirculescu Mihaela      L.P. Marţi            12- 14

                       -  Dr.Stănescu Carmen               Miercuri         10-12

                       -  Dr.Dumitru M

                       - Dr.Marinescu T.            Curs: Marţi 14-16 Amf.Mare  

                       - Dr.Bistran Cornelia     

                      - Dr. Ciupan Mădălina              

    SERIA II   - Conf.Dr.Cergan R.                    Sala Davila

    Gr.11-19    -   Dr.Stănescu Carmen               L.P. Marți 10 -12

                      -  Dr. Chirculescu Mihaela             

                      -  Dr.Zamfir Radu

                      -  Dr.Bistran Cornelia     Curs: Miercuri 10 - 12   Amf.Mare

                      

     SERIA III  - Prof.Dr.IspasT.Alex.                    Sala Kretzulescu

      Gr. 19 -27  -  Dr.Tarţa E.                L.P.      Miercuri  14 - 16

                       - Dr.Stroică Laura                     Joi          16 - 18    

                       - Dr.Munteanu O.

                       - Dr.Marinescu T.        Curs:   Marţi 16 –18  Amf.Mare

    SERIA III  - Prof.Dr.IspasT.Alex.                      Sala Kretzulescu

    Gr.20-29     - Dr.Tarţa E.                                 L.P.Luni       14-16

                      - Dr. Stroică Laura                                     

                      -  Dr. Munteanu O.

                      - Dr.Diaconescu B.                Curs: Joi 14 - 16 Amf.Mare

    SERIA IV  - S.LDr.Banu Mihaela                Sala Kretzulescu

    Gr.28-36    - Dr. Banu Mihaela               L.P. Luni         10-12

                       - Dr. Stroică Laura                   Joi            10-12  

                       - Dr.Chirculescu

                       - Dr. Marinescu T.          Curs: Joi 12-14 Amf.Mare

                       - Dr.Ciupan Madălina

                       - Dr.Bistran Cornelia

    SERIA IV  - Conf.Dr.Lupu G.                     Sala Kretzulescu

    Gr.30-39    - Dr. Stroică Laura                            L.P. Joi           12-14

                      - Dr.Cristea B.                                          

                       - Dr. Bulescu O.

                       - Dr.Pănuș V.                           Curs: Joi 10 - 12 Amf.Mare

     

    SERIA V    - Prof.Dr.Filipoiu Fl.                      Sala C.Davila

    Gr.37-45     - Dr. Enyedi M.

                       - Dr.Cristescu Carmen        L.P. Marţi            16- 18 

                       - Dr. Mihalea Daniela                Joi               12- 14

                      - Dr..Munteanu   O.           Curs:  Joi   18 - 20 Amf. Mare

    SERIA V    -Prof.Dr.Filipoiu Fl..                               Sala Davila

    Gr.40-49     - Dr.Dumitru M.            L.P. Luni        16 - 18 

                      - Dr.Stănciulescu R.                                  

                      - Dr. Cristescu Carmen

                      - Dr.Mihalea Daniela          Curs:Marţi  18 - 20 Amf.Mare

               

     SERIA VI  - Prof.Dr. Filipoiu Fl                   Sala Davila

    Gr.46-54      - Dr.Stănciulescu..              L.P.   Marţi  14-16

                       - Dr.Mihalea Daniela .                  Joi     14-16  

                      - Dr. Cristescu Carmen.

                      - Dr.Zamfir R.                 Curs:Joi 18 - 20  Amf.Mare

                      - Dr.Ciupan Mădălina  

                     -  Dr. Breazu

     

    SERIA VI  -Prof.Dr.Filipoiu Fl. .                         Sala Davila

    Gr.50-58    - Dr.Panțu C.                         L.P.  Luni       18 - 20

                      - Dr. Oprea Şt.                                             

                      - Dr.Cristescu Carmen.

                      - Dr.Mihalea Daniela.                                                    

                      - Dr.Ursuț B.                  Curs: Marţi  18-20  Amf. Mare

                      - Dr.Dumitru M.

    SERIA VII – S.LDr. Cristea Bogdan                  Sala Kretzulescu

    Gr.55-63    – Dr.Stănescu Carmen                 L.P. Marți   16-18 

                       - Dr.Ungureanu E.                            Vineri  12-14

                       - Dr.Trăncău O.

                       - Dr.Bratu M.             Curs:Miercuri 8 – 10 Amf.Curte

                       - Dr.Bulescu I.

    SERIA VIIŞ.L.Dr.Nanea Mariana.                            Sala Davila

    Gr.59-67     - Dr.Ungureanu E.                              L.P.     Luni 10 - 12

                      - Dr.Giuvărășteanu Ileana                            

                      - Dr.Zamfir R.

                      - Dr.Stănescu Carmen          Curs: Luni 12 – 14 Amf.curte

                      - Dr. Trăncău O.  

                      - Dr.Proca I.  

     SERIA VIII –Ş.L.Dr.Tulin Adrian                     Sala Davila

     Gr. 64 -72         - Dr.Stoica Claudia            L.P. Luni      14 - 16

                             - Dr.Ursuţ B.                           Vineri    14 - 16

                             - Dr. Giuvărăşteanu Ileana

                             - Dr. Proca I.       Curs:  Joi 16 – 18  Amf. curte 

    SERIA VIII – Ş.LDr.Enyedi Mihaly                           Sala  Kretzulescu

     Gr.68-76         - Dr.Bulescu I.               L.P. Miercuri 16 – 18

                           - Dr.Bratu M.                                      

                           - Dr.Ungureanu E.

                            - Dr.Zamfir R.         Curs: Miercuri  14 - 16 Amf.curte

               

     

    Engleza an.I, Seria I  – Ş.L.Dr.Panţu Cosmin  -    Curs – Marţi   18 -20 Amf. curte       

                 L.P. - Sala Rainer                      L.16 -18,  Mi.16-18, Dr.Oprea Șt., Dr.Breazu., Dr. Ursuț B.                                             

     

    Engleza an.I. Seria II  Prof. Dr. Filipoiu Fl.            Curs -  Vineri, 12 -14  Amf.curte   

                 L.P.   –Sala  Rainer                    Ma. 18-20,   J.18-20,  Dr.Stănciulescu R, Dr.Bratu M., Dr.Breazu A.

     

    Engleza an.I, Seria III  – Ş.L.Dr. Panțu Cosmin     Curs Mi.18-20 Amf.curte

                 L.P.  – Sala Rainer                      Ma.14-16, J.10-12, Dr.Panțu C. Dr.Enyedi M, Dr.Bulescu I.           

     

    Engleza an.II, Seria I  – Ş.L.Dr.Banu Mihaela -    Curs - Marţi, 8 -10 Amf. curte           

                 L.P.   - Sala Rainer                      J. 12-14, Dr.Chirculescu Mihaela, Dr.Marinescu T., Dr.Tarța E.                                        

     

    Engleza an.II. Seria II  Prof. Dr. Filipoiu Fl.            Curs -  Miercuri. 16 -18 , Amf.curte         

                    L.P.   – Sala  Rainer                  Mi. 14-16, Dr.Panțu C., Dr.Ursuț B., Dr.Tulin A.

                                                   

    Engleza an.II, Seria III  – Ş.L.Dr.Panţu Cosmin              Joi 18-20 Amf.curte

                    L.P.   – Sala Rainer                   J.16-18, Dr.Oprea Șt.Dr.Stăciulescu R.